Seminář: Duševní poruchy a současné školství pohledem Radkina Honzáka (Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace)

„Jsme školské zařízení příspěvková organizace, zřizovaná Královéhradeckým krajem, s dlouhou tradicí a mnohaletými zkušenostmi v oblasti vzdělávání zejména pedagogů, ale i širší veřejnosti“, píše o sobě Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace. Připravil pro vás seminář založený na pohledu na současné školství očima Radkina Honzáka.

Duševní poruchy a současné školství pohledem Radkina Honzáka

Snimek obrazovky 2024 02 10 v 10.51.36 - Tydenprowellbeing.cz

Psychopaty, tedy ty, co trpí disociální poruchou osobnosti, najdete odnepaměti v úplně každé společnosti. Je jich tak jedno procento a je vysoce pravděpodobné, že mezi ně patří i nějaký váš soused, kolega, nadřízený, volený politik a v horším případě i někdo z rodiny. Nejen o této duševní poruše, ale i o ostatních duševních defektech bude se svým typickým humorem a nadhledem vyprávět jeden z nejznámějších českých psychiatrů a to vše s projekcí do situace v současném školství.

Radkin Honzák je český psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog. Specializuje se na psychoterapii a je zastáncem psychosomatického (biopsychosociálního) přístupu. Pravidelně se na svém blogu vyjadřuje k současnému dění a jako autor je podepsán pod několika populárně-naučnými knihami o psychologii. Mezi jeho komplexní tematické portfolio patří také školství a jeho souvislosti s psychiatrickými poruchami. Program není akreditován MŠMT na základě novely zákona č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů a lze jej platit z ONIV.

Termín: 13. 2. 2024, 13.00-15.00

Více informací naleznete ZDE.