Program Internetoví úžasňáci (Jules a Jim)

Organizace Jules a Jim pro vás v rámci Týdne pro wellbeing ve škole pořádá on-line představení programu Internetoví úžasňáci (13. 2. v čase 16:00 – 19:00). Tento program poskytuje vyučujícím nástroje a metody potřebné při učení základů digitální bezpečnosti a občanství, poskytuje vyučujícím osnovy, které byly vytvořeny speciálně pro výuku základních dovedností v oblasti bezpečného a zodpovědného používání internetu. Pro učitele a učitelky základních škol připravili školení, na kterých se naučí, jak na hodinách pracovat s připraveným učebním plánem a dobrodružnou hrou Interland, díky které je učení se digitální bezpečnosti a občanství zábavnou zkušeností.

Program je určen zejména vyučujícím na ZŠ, školním metodikům prevence a dalším pracovníkům a pracovnicím ve vzdělávání dětí. Vítaní jsou vyučující všech stupňů vzdělávání, program lze snadno přizpůsobit potřebám vás i studujících. Předem není potřeba mít žádné odborné znalosti v oblasti internetové bezpečnosti.

„Základ pro to, aby se dítě nechovalo rizikově v online světě, se vytváří především v IRL – in real life, jak říkají děti. Když vytvářím prostředí, kde se dítě cítí dobře, přitahuji ho od obrazovky do „reálného“ světa. Podle výzkumů technologie ovlivňují wellbeing nejvýše do jednoho procenta, což znamená, že hledáme-li například příčinu rostoucího počtu sebevražd nebo depresí, musíme pozornost obrátit zřejmě jinam než k technologiím, pravděpodobně spíše do IRL,“

vysvětluje Adéla Lábusová, lektorka programu Internetoví úžasňáci

Více o programu Internetoví úžasňáci se dozvíte na webu.

Odkaz přímo na událost zde naleznete již brzy.

Jules a Jim logo barevne zakladni nasirku RGB - Tydenprowellbeing.cz