Vzdělávací akce pro žáky, rodiče, seniory i dětské domovy (Nadace O2)

Nadace O2 přispívá k rozvoji vzdělanosti na všech úrovních. V poslední době se však čím dál více aktivně zapojuje do podpory duševního a digitálního zdraví. V rámci Týdne pro wellbeing ve škole si připravila tři vzdělávací aktivity pro veřejnost. Určeny jsou pro žáky, pedagogy, rodiče, seniory i děti z dětských domovů.

„Wellbeing nám umožňuje objevovat a porozumět vlastnímu vnitřnímu světu, umět kontrolovat svůj život a budovat mezilidské vztahy. Zároveň nám pomáhá k odolnosti vůči stresu a úzkostem. Je to v podstatě taková investice do sebe sama, která nám otevírá cestu ke spokojenějšímu pracovnímu i osobnímu životu. Toto téma se týká každého z nás. Nejen proto jsme se rozhodli do Týdne pro wellbeing aktivně zapojit a uspořádat workshopy pro děti, rodiče i seniory,“ říká Dominika Herdová, manažerka Nadace O2.

Webinář pro veřejnost s Replug me: Digitální wellbeing – jak o něm s dětmi mluvit a jak ho rozvíjet

13. 2. 2024, 18:00h – 19:30h CHCI SE PŘIPOJIT NA WEBINÁŘ
Na webináři proběhne soutěž o balíček Nadace O2
Lektorka: psycholožka Radka Kůřilová z Replug me

„Jsou to závisláci! Neumí se už normálně bavit. Pořád jen koukají do obrazovky.“ Podobné věty o sobě a digitálním světě často děti a dospívající slyší od učitelů či jiných dospělých. Jenže hanění důležité součásti jejich života pro ně není příjemné. Přestanou tak poslouchat a neslyší i ta skutečná rizika. Jak tedy na to, aby prevence měla dopad a děti rozvíjely tolik potřebný digitální wellbeing? To vám na základě dat i zkušenosti přiblíží Radka Kůřilová.

Bez nazvu 2000 x 400 px jpg - Tydenprowellbeing.cz

Videokurz s Elpidou: Wellbeing v rodině: Jak dobře fungovat v rodině, v práci i ve škole

Již dostupný – CHCI SI PUSTIT VIDEOKURZ
Lektorky: Mgr. Kateřina Bohatá (vedoucí Linky seniorů), Mgr. Klára Gramppová (zástupkyněvedoucí Linky seniorů)

Zážitky a zkušenosti ze vztahů v rodině jsou formující pro každého z nás. Ovlivňují to, jak navazujeme a udržujeme všechny naše ostatní vztahy. Celoživotně mohou být zdrojem pohody a přispívat k naší spokojenosti. Jak to udělat, aby byly vztahy v rodině hlavně zdrojem a ne přítěží? A jak se pohoda v rodině může pozitivně odrazit na našem fungování ve škole? Videokurz přinese především jednoduché, konkrétní tipy – jak společně fungovat, bez ohledu na to, jak velký generační rozdíl mezi sebou máme.

Workshopy s Linkou bezpečí pro děti z dětských domovů

14. 2. 2024 Soukromý dětský domov SOS 92, z. ú
3. 3. 2024 Dětský domov v Kralupech nad Vltavou
Akce nejsou určeny pro veřejnost.

Projekt Linka bezpečí NAŽIVO nabízí prostor k zamyšlení se nad vybraným tématem. Do dětských domovů v rámci týdne wellbeingu ve školách, přijedou lektorky s tématem „Když chci být v pohodě“. Věnujeme se různým interaktivně a zážitkově vedeným aktivitám, je zde prostor na diskuzi a dotazy. Budeme se společně zabývat situacemi, se kterými se děti a dospívající setkávají při používání technologií, na sociálních sítích, a nejen na nich. Zaměříme se na chvíle, kdy už je toho na nás moc, jak to na sobě poznáme, a co nám v tom může pomoci. Povíme si, co můžeme udělat pro naši psychickou pohodu.