Webinář: Program proti šikaně KiVa (Schola Empirica)

Schola Empirice je vzdělávací a výzkumná organizace. Vzdělávají učitele, sociální pracovníky a rodiče, aby mohli dětem poskytnout co nejlepší péči a naplno rozvinout jejich potenciál. Vychází přitom ze zahraničních vědecky ověřených přístupů a metod, které upravují pro podmínky ČR, společně s partnery je testují v praxi, vyhodnocují jejich dopad v českém prostředí a osvědčené postupy pak šíří dál.

KiVa je finský vědecky ověřený celoškolní program prevence a intervence šikany pro základní školy, který pomáhá více než tisíci školám po celém světě bojovat se šikanou. Do České republiky ho v roce 2020 přenesla organizace Schola Empirica a ověřila jeho účinnost na 24 pilotních českých školách. V současné době je do KiVa programu zapojeno 45 českých škol. Program školám nabízí univerzální a funkční návod, jak efektivně bojovat se šikanou a vytvářet bezpečné školní klima.

Za jeho účinností stojí unikátní kombinace prevence, řešení případů šikany a práce s výsledky z pravidelných měření.
Na webináři se dozvíte, v čem přesně program spočívá, jak ovlivňuje žáky i učitele, co obnášelo ho do České republiky přenést a jak se daří českým KiVa školám.

Termín: 13. 2. 2024, 14.00-15.00

Více o programu proti šikaně se dozvíte na webu.