Webinář: Wellbeing a Etika klimatické změny (Člověk v tísni)

Člověk v tísni je nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Lidskou důstojnost a svobodu považují za základní hodnoty. Věří, že lidé kdekoli na světě mají mít právo rozhodovat o svých životech a společně sdílet práva vyjádřená Všeobecnou deklarací lidských práv.

K wellbeingu žáků může z jejich zkušenosti významně přispívat i to, když se mohou ve výuce věnovat aktuálním problémům současného světa a tématům, která jim přijdou zásadní pro jejich současný i budoucí život. Jedním z takových témat bezesporu je i změna klimatu.

V tomto webináři by Vám rádi představili novou metodiku, která využívá přístup Filozofie pro děti (P4C) a týká se etické a hodnotové roviny témat spojených se změnou klimatu.

Na webináři 20. 2. vám představí samotnou metodiku i metodu Filozofie pro děti (P4C). Seznámíte se s konkrétními metodickými kroky i 5 filozofickými zkoumáními, které můžete posléze využít ve výuce. Metodika se věnuje těmto tématům: Motivace k jednání v souvislosti s klimatickou změnou, Tragédie obecní pastviny, Stávka, Spravedlnost a odpovědnost a Uhlíkové kredity.

Termín: 20. 2. 2024, 17.00-18.00

Webinář se bude konat na platformě Zoom, odkaz na něj Vám zašleme do emailu po Vašem přihlášení přes přihlašovací formulář na stránce clovekvtisni.cz/varianty-kurzy